Türkçe içerik.
Title Image

Tandem Siklus

Anasayfa  /  Tandem Siklus

Neden bir tandem IVF döngüsü seçmelisiniz?

Bu seçenek, yumurtalıklarınızın IVF’de kullanılan stimülasyon ilacına iyi yanıt vermediği tespit edildiyse özellikle yararlıdır. Bir ardışık döngü sırasında, hem anne hem de donör, klasik bir döngüden daha fazla yumurta üretmek için IVF tedavisine tabi tutulur. Daha sonra embriyo transferi için en iyi embriyoyu seçebilirsiniz.

Bu tedaviyi yaşlı kadınlar, yumurtalık rezerv seviyeleri azalmış kadınlar veya stimülasyon ilaçlarına iyi yanıt vermeyen kadınlar için sunuyoruz.

Bir tandem IVF döngüsünü tamamlamakla ilgileniyorsanız, lütfen her sorunuza memnuniyetle cevap verecek ve tedavi döngünüzü planlamanıza yardımcı olacak danışmanızla iletişime geçmekten çekinmeyin. İletişim formu ile detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nasıl oluyor?

Genel olarak, tedavi standart bir IVF döngüsü ile aynıdır. Kliniğe gelmeden 8 gün önce hormon enjeksiyonlara başlamanız gerekecek. Bu ilaçlar yumurtalıklarınızı normalden daha fazla yumurta üretmeye teşvik eder. Kliniğe vardığınızda, yumurtalıklarınızın ilaca nasıl yanıt verdiğini kontrol etmek için bir ultrason yapılacak ve ayrıca embriyo transferine hazır olduğundan emin olmak için rahim zarınıza bakılacak. Tandem IVF’den geçmek için düzenli adet döngüsü geçirmeniz önemlidir, aksi takdirde yumurta bağışı sizin için daha iyi bir seçenektir.

Folikülleriniz istenen boyuta ulaştığında, size bir “tetik” enjeksiyonu yapılacaktır. Bu, yumurtalarınızı yaklaşık 36 saat sonra toplanmaya hazırlar. Toplanan tüm yumurtalar (sizden ve donörünüzden) daha sonra eşinizin spermiyle döllenecektir. Embriyolarınız ve vericiden gelenler laboratuvarda yetiştirilirken ayrı tutulur. Embriyologlarımız döllenmiş embriyoları izleyecek ve ilerlemeleri hakkında bilgilendirileceksiniz.

Hangi embriyoların transfer edileceğine dair karar size aittir ve arasından seçim yapabilirsiniz. Donörünüzün embriyoları, kendi embriyolarınız veya ikisinin bir kombinasyonu.

HealthNCY olarak tedavinizin her aşamasında bilgi ve destek sağlıyor sizi en doğru birime yönlendiriyoruz. Soru sormaktan çekinmeyin, iletişim formu ile bizi ulaşabilirsiniz.