Türkçe içerik.
Title Image

Sperm Nakli

Anasayfa  /  Sperm Nakli

Sperm Bağışı

Sperm bağışı, babadan sağlıklı sperm hücresi alınamadığında kullanılan bir tüp bebek tedavisi şeklidir. Sperm, babanın fiziksel özelliklerine göre sperm bankasından seçilir ve anneden toplanan yumurta ile döllenerek transfer edilir.

Babadan doğal yolla sperm elde edilemeyen durumlarda TESA veya mikro-TESE işlemleri ile sperm elde etmek mümkündür.

Babanın doğumdan itibaren sperm üretmediği veya spermin hastalık, ilaç veya testis hasarından etkilenmesi ve sperm elde etmenin mümkün olmadığı durumlarda çiftlere sperm donasyonu kullanmaları tavsiye edilir.

Erkek partnerin kalıtsal bir hastalığa yakalanma olasılığını taşıdığı durumlarda da sperm bağışının kullanılması tavsiye edilir.

Sperm Donasyonunun Diğer Nedenleri

Sperm bağışı, bebek sahibi olmak isteyen lezbiyen çiftler veya bekar kadınlar için de gereklidir.

Sertifikalı Bağışçılar

Dünyanın en büyük ve en güvenilir sperm bankaları ile partner olarak çalışıyoruz.

Sperm örnekleri kabul edilmeden önce genetik ve bulaşıcı hastalıklar için birçok detaylı test yapılmaktadır. Testleri geçemeyen spermler kabul edilmemektedir. Bu, hastalarımızın yalnızca en kaliteli bağışı almasını sağlar.

Sperm Donasyonu Aşamaları

Kadın, tedavi döngüsünün 10. gününde Kıbrıs’a uçmadan önce stimülasyon enjeksiyonlarına başlanır. Geldikten sonraki gün, folikül stimülasyonunuzun ilerlemesini kontrol etmek için trans-vajinal tarama için hastaneye geleceksiniz. Yumurtalıklarınızın ilaca nasıl yanıt verdiğine bağlı olarak birkaç gün daha stimülasyona ihtiyacınız olabilir. Uzman doktorunuz ayrıca bu tarama sırasında rahim astarınızı da kontrol edecektir.

Folikülleriniz olgunluğa ulaştığında, yumurtalarınızı toplanmaya hazırlamak için size bir “tetikleme aşısı” verilecektir. Yumurta toplama sırasında hafif yatıştırılırsınız ve hiçbir şey hissetmezsiniz. Bir saat içinde erkek donör sperm örneği ICSI sürecinde yumurtaları döllemek için kullanılır.

Döllenmeden sonra embriyolar özel inkübatörlerimizde 3 ile 5 gün arasında gelişmeye bırakılır. Embriyolar bu işlemi bir masa üstü inkübatörde veya tercih etmeniz halinde Embryo Scope inkübatöründe geçirebilir.

Embriyo transfer işlemi sedasyon altında yapılmaz ve transferin gerçekleşmesi için rahat dolu bir mesaneye ihtiyacınız olacaktır. Doktorumuz bunun implantasyon sürecine yardımcı olduğunu düşündüğünden, kişisel hasta odanızda düz bir şekilde 2 saat geçirmeniz gerekecektir. Yatarak 2 saat geçirdikten sonra, hastaneden ayrılmakta özgür olacaksınız.Dünya ortalamasının üzerinde olan % 80-85 başarı oranını garanti ediyoruz.