Türkçe içerik.
Title Image

Embriyo Nakli

Anasayfa  /  Embriyo Nakli

Embriyo Donasyonu

Bazen birden fazla denemeden sonra bile IVF başarılı olmaz. Bunu birkaç faktör etkileyebilir; örneğin sperm veya yumurta kalitesi. Bu durumlarda, embriyo bağışı, çiftlerin bebek sahibi olmalarına olanak sağlayabilir.

İki tür embriyo donasyonu vardır. Biri donör seçmek ve taze yumurta kullanmak; diğeri ise donmuş bir embriyonun kullanılmasıdır.

Taze yumurtayla ilerlemeyi seçerseniz, bir donör seçilir ve yüksek sayıda yüksek kaliteli yumurta üretmek için yumurtalıklar ilaçla uyarılır. Donörün yumurtaları toplandıktan sonra (ilaca başladıktan yaklaşık 12 gün sonra), ICSI kullanılarak donör spermiyle döllenir. Laboratuvarda yaklaşık 5 gün kültürlendikten sonra, embriyolar anneye transfer edilmeye hazırdır.

Taze yumurta kullanmanın bir avantajı, embriyoların sağlığını ve kalitesini PGD (Preimplantation Genetic Diagnosis) adı verilen bir işlemle belirleyebilmektir.

Diğer seçenek ise dondurulmuş bir embriyo kullanmaktır. Bu tedavi seçeneği, embriyolar 15 dakikalık bir “buz çözme” süresinden sonra transfer edilebildiğinden, yeni bir döngüden çok daha hızlıdır. Embriyolar kalite kaybı olmadan yaklaşık 2 yıl dondurulabilir. Dondurulmuş embriyo tedavisi için annenin yaklaşık 3 gün Kıbrıs’ta olması yeterlidir.

HealthNCY olarak tedavinizin her aşamasında bilgi ve destek sağlıyor sizi en doğru birime yönlendiriyoruz. Soru sormaktan çekinmeyin, iletişim formu ile bizi ulaşabilirsiniz.